W Sulechowie ujęto przestępców odpowiedzialnych za włamania o łącznej szkodzie wynoszącej ponad 200 tysięcy złotych

Policjanci z Komisariatu w Sulechowie wykazali się dużą skutecznością w walce z przestępczością, doprowadzając do aresztowania czterech mężczyzn. Grupa ta odpowiadała za serię kradzieży i włamań, do których dochodziło na obszarze kilku gmin – Sulechowa, Bojadły, Trzebiechowa oraz Sławy.

Osoby te działając na terenie, gdzie mogli liczyć na wsparcie lokalnej społeczności przestępczej, musiały stawić czoła aż 29 zarzutom. Łączna wartość strat wynikających z ich działalności przekracza kwotę 200 tysięcy złotych.

Niecodziennym elementem tej historii jest wiek podejrzanych, który wahał się od 33 do 47 lat, oraz miejsca, w które decydowali się włamywać. Do nich należały nie tylko prywatne posesje i placówki budowlane, ale również tak nietypowe obiekty jak łodzie rzeczne czy wieże przeciwpożarowe. Ofiarami ich działań padły różnego rodzaju przedmioty: od przyczep samochodowych, przez narzędzia i materiały budowlane, aż po akumulatory. Na szczęście, dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy udało się odzyskać część skradzionego mienia.