Utrudnienia na autostradzie A2 w kierunku granicy z Niemcami – poniedziałkowy ruch spowolniony na odcinku przed Świeckiem

W poniedziałek na autostradzie A2, tuż przed miejscowością graniczną Świecko w województwie lubuskim, utworzył się korek o długości około 6 kilometrów zmierzający w stronę Niemiec. To spowodowało poważne ograniczenie płynności ruchu na tym odcinku – takie informacje przekazał do publicznej wiadomości dyżurny Centrum Zarządzania Autostradą koncesyjnego odcinka autostrady A2 między Świeckiem a Koninem.

Z kolei dyżurny Punktu Informacji Drogowej przy zielonogórskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że na innych drogach prowadzących do granicy w tym regionie ruch drogowy przebiegał tego ranka bez istotnych zatorów.

Ograniczenia w przepływie pojazdów wynikają z kontroli granicznych przeprowadzanych przez Niemcy. Zwykle największe utrudnienia obserwuje się po weekendach, kiedy to natężenie ruchu jest największe, szczególnie pod kątem transportu towarowego.

Na terenie województwa lubuskiego korki związane z wyjazdem z Polski do Niemiec występują głównie na autostradzie A2 w pobliżu Świecka. Zazwyczaj utrzymują się one od niedzielnej nocy aż do środy.