Zdobywcy podium w międzynarodowych zawodach kolarstwa przełajowego w Drzonkowie

W zielonogórskiej dzielnicy Drzonków, w niedzielę miało miejsce międzynarodowe wydarzenie sportowe – zawody w kolarstwie przełajowym. W głównych rywalizacjach, zatytułowanych Elite Men, przedstawiciele Lubuskiego zdobyli dwa miejsca na podium.

Z najwyższego stopnia podium zwycięsko spoglądał na świecie Marek Konwa z Zielonej Góry. Udało mu się zyskać ponad 30 sekund przewagi nad belgijskim rowerzystą, Mathijsem Wuytsem, który ukończył zawody na drugim miejscu. Trzecie miejsce przypadło Michałowi Palucie, rodowitemu mieszkańcowi Strzelec Krajeńskich. Obaj polscy sportowcy cieszyli się z osiągniętych wyników i to na terenie swojego województwa.

Na korzyść młodych zawodników z klubu Trasy Zielona Góra, jeden z organizatorów tego wydarzenia, przemawiały ich osiągnięcia w różnych kategoriach wiekowych. Rozalia Dutczak triumfowała zdobywając drugie miejsce wśród juniorek. W rywalizacji U13 Aleksander Józwa uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Witold Wierzbicki zajął piąte miejsce w kategorii U15.