Mieszkańcy Kielc protestują przeciwko planom instalacji 13-metrowego masztu telefonii komórkowej na budynku mieszkalnym

Właściciele nieruchomości mieszkalnej przy ulicy Kołłątaja w Kielcach wyrazili zgodę na postawienie na dachu ich budynku 13-metrowego masztu telefonii komórkowej. Mimo to, decyzja ta nie spotkała się z aprobatą lokalnej społeczności, zwłaszcza mieszkańców okolicznych domów.

Bartłomiej Gierczak, który mieszka w pobliżu potencjalnej lokalizacji masztu, wyraził swoje niezadowolenie i niedowierzanie. Jego zdaniem, umieszczenie takiego obiektu na budynku mieszkalnym w ścisłym centrum gęsto zabudowanego osiedla jest nie do przyjęcia. Gierczak zauważył, że sytuacja mogłaby być inna, gdyby maszt miał być postawiony na budynku użyteczności publicznej, gdzie jego obecność prawdopodobnie nie budziłaby tak dużych kontrowersji.

Mieszkańcy są jednak zaniepokojeni wpływem, jaki instalacja masztu może mieć na ich zdrowie. Obawiają się także, że wartość nieruchomości w tej części miasta może ulec znacznemu spadkowi, jeśli plany zostaną zrealizowane.

Problem ten będzie dzisiaj omawiany w programie „Interwencja”, w którym twórcy – TVP3 Kielce i Radio Kielce – zbierają informacje na temat aktualnych problemów społecznych. Planują oni spotkanie z mieszkańcami przy ulicy Kołłątaja o godzinie 16.30. Transmisja tego spotkania odbędzie się na antenie Radia Kielce.