Sulechów – daj się skusić pięknemu parkowi i czcigodnemu zamkowi!

Sulechów zaprasza w swoje progi. Skromna, ale bardzo fajna miejscowość, gdzie można zaplanować kilka dni pobytu podczas swojego urlopu. Sulechów znaleźć można na liście, jaka została sporządzona przez Fundację Pałac Bojadła. Dlaczego? Zaraz cała sytuacja się wyjaśni.

Siedziba sulechowskiego domu kultury

Obecnie w zamku znajduje się siedziba sulechowskiego Domu Kultury, ale warto nieco cofnąć się wstecz. Zamek znajduje się przy drodze ekspresowej S 3, w odległości ok. 20 km na północ od Zielonej Góry. Można go odnaleźć w rejonie pasma Pagórków Sulęcińsko-Świebodzińskich. Nikt nie powinien mieć problemu z dojazdem na miejsce, ponieważ zamek znajduje się praktycznie w centrum miasta. Do zamku przylega dawny kościół zamkowy. Obecnie umiejscowiona jest tam sala widowiskowa. W bliskiej odległości znaleźć można także budynek dawnego kasyna oficerskiego z 2 poł. XIX w. Całość została usypana na sztucznym wzniesieniu, skąd rozciąga się piękny widok na okolice.

Będąc w tej okolicy, nie można również zapomnieć o parku, jaki znajduje się w pobliżu. Teren został zagospodarowany w całości do celów rekreacyjnych.

To dzięki temu znaleźć można tu pięknie przygotowane alejki, jakie wieczorami są oświetlone przez latarnie. W parku znaleźć można bardzo ciekawe gatunki drzew, do jakich można zaliczyć m.in. olsze czarne, wiązy szypułkowe, jesiony, graby i klony, modrzew. Szacuje się, że tutejsze drzewa mogą mieć po ok. 120-150 lat. Teren wciąż wzbogacany jest jednak o nowe nasadzenia, jakie okazały się konieczne w szczególności po roku 1945, kiedy to obwarowania dookoła zamku sulechowskiego zostały zburzone.