Jedziesz do Sulechowa? Musisz zobaczyć ratusz!

Sulechów ma wiele do zaoferowania. To miasto z klimatycznymi uliczkami, pięknymi kamienicami oraz licznymi zabytkami historycznym. Każda z tych atrakcji jest warta uwagi, jednak będąc w tym miejscu nie możesz nie zobaczyć przede wszystkim ratusza.

Historia ratusza w Sulechowie

Ratusz w Sulechowie znajduje się na środku Placu Ratuszowego w centrum miasta. Jego historia sięga aż do XVI wieku, ponieważ wszystkie źródła wskazują na to, że właśnie wtedy został wybudowany. Bardzo szybko, bo jeszcze w tym samym wieku, okazało się, że konieczna będzie jego renowacja. Wszystko za sprawą pożaru. Wówczas zamiast drewnianych konstrukcji wykorzystano technikę murowania, dzięki której ratusz był bardziej trwały. Choć tym razem budynek przetrwał dłużej, to niestety podczas wojny trzydziestoletniej znowu strawił go ogień.

ieszkańcy Sulechowa ponownie jednak postanowili odbudować ratusz. Obecny jego wygląd pochodzi jednak dopiero z XIX wieku. To wówczas dokonano największych modyfikacji i unowocześniono nieruchomość. W 2009 rok na ratuszu i obok niego zostało zainstalowane klimatyczne oświetlenie.

Dlaczego warto zobaczyć ratusz w Sulechowie?

Powodów jest wiele. Oto kilka z nich:

  • jest to niezwykła budowla z historią sięgającą XVI wieku;
  • majestatycznie wznosi się ponad inne budynki w Sulechowie;
  • stanowi ważną atrakcję turystyczną, obok której nie można przejść obojętnie;
  • w nocy, dzięki zainstalowanemu oświetleniu, wygląda niezwykle klimatycznie;
  • na ratusz w Sulechowie można wejść i z wysokości podziwiać cały rynek, a także miasto (ratusz jest otwarty od godziny 7:15 do 17:00 od poniedziałku do piątku).