Najciekawsze atrakcje turystyczne dla całej rodziny w Sulechowie

Sulechów stanowi miasto w województwie lubuskim, którego historia sięga już czasów pierwszych Piastów. Zabytkowe obiekty i aquapark stanowią zaledwie część miejsc wartych odwiedzenia w opisywanej miejscowości. Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne w Sulechowie!

Sulechów – jak spędzić tu czas z cała rodziną?

Aquapark w Sulechowie

Atrakcją od której warto rozpocząć zwiedzanie miasta jest, niezależnie od wieku, aquapark w Sulechowie! Obiekt zlokalizowany przy ulicy Licealnej wyposażony jest w 3 rodzaje basenów:

  • sportowy
  • rekreacyjny
  • dla dzieci

Oprócz tego, w basenie dostępny jest zespół odnowy fizycznej, w skład której wchodzi siłownia, fitness i masaż. Goście obiektu mogą również korzystać z jacuzzi i sauny.

Ratusz z XVI-wieczną historią

Do obowiązkowych atrakcji w Sulechowie należy z cała pewnością Ratusz, zlokalizowany pośrodku dawnego rynku. W XVI i XVII wieku miały miejsce przebudowy obecnego Placu Ratuszowego, ze względu na pożar. Na współczesny wygląd ratusza w największym stopniu wpłynęły prace remontowe w II połowie XIX wieku.

Ratusz warto odwiedzić szczególnie w porze wieczornej, ze względu na podświetlenie dodające uroku całemu miejscu.

Najstarsza morwa biała

Sulechów to nie tylko antyki ze szczególnym zabarwieniem historycznym. Jedną z ciekawszych atrakcji przyrodniczych miasta jest najstarsza i zarazem najgrubsza morwa biała – „Rzepicha”. Drzewo zlokalizowane jest przy ulicy Poznańskiej, w pobliżu zabytkowej wieży wodnej.

Wiek „Rzepichy” szacowany jest na około 240 lat, z kolei jej obwód wynosi aż 4 metry.

Zdrój „Pod Lwem”

Jedną ze szczególnych atrakcji w Sulechowie jest zdrój „Pod Lwem”, którego historia sięga już 1904 roku. Tło całego obiektu stanowi z kolei imitacja bramy miejskiej, wraz z centralną głową tytułowego lwa.