3 najpopularniejsze zabytkowe miejsca w Sulechowie

Sprawdź jakie są 3 najpopularniejsze zabytkowe miejsca w miejscowości Sulechów.

Kościół w Klępsku

Budowla ta należy do jednego z najstarszych tego rodzaju budynków na tym obszarze Europy i Polski. Drewniana świątynia to niezwykle cenny z perspektywy historyka obiekt.

Kościół ten jest ceniony zarówno ze względu na niezwykły styl budynku, jak i szczególne malowidła. Zwiedzający mają okazje zobaczyć na własne oczy nienaruszone elementy sprzed kilku wieków, do których należą m.in. liczne malowidła, chrzcielnicę, ambonę, jak również zabytkowy ołtarz. Styl i historia tego kościoła nawiązuje przede wszystkim do religii protestanckiej.

Średniowieczny Zamek Książęcy z wieżą

Początki tej historycznej budowli sięgają życia księcia Konrada III, który doprowadził do jej powstania. Pomimo że zamek ten od tego momentu ulegał licznym modyfikacją, uznawany jest on za jeden z najlepiej zachowanych tego rodzaju obiektów w Polsce.

Oprócz standardowych pomieszczeń w skład zamku wchodzi również wieża oraz lochy. Warto zaznaczyć, że obiekt ten jest uznawany za najstarszą budowlę w mieście i wywierał szczególnie na początku swego istnienia ogromny wpływ na życie codzienne mieszkańców Sulechowa.

Mury Obronne

Jest to kolejny obiekt użytkowany jeszcze za czasów średniowiecza, który w kolejnych wiekach sukcesywnie podwyższano. Pomimo że mury te były niejednokrotnie przebudowywane, nadal można dostrzec spore fragmenty budowli sprzed wieków.

Zwiedzając mury, można przy okazji podziwiać Bramę Krośnieńską, która została wykonana w stylu barokowym. Przyglądając się jej z bliska, turyści będą mogli dostrzec herb miasta. Obiekt ten podobnie, jak zamek jest umiejscowiony w samym sercu miasta.

One thought on “3 najpopularniejsze zabytkowe miejsca w Sulechowie

Dodaj komentarz