Targi Rolnicze AGRO-TARG w Kalsku: jubileuszowa, 30. edycja przyciąga tłumy

Decydującą, trzydziestą edycję Targów Rolniczych AGRO-TARG w Kalsku odwiedziły setki mieszkańców regionu Lubuskiego. Wydarzenie organizowane przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przyciągnęło nie tylko tysiące klientów, ale także wystawców z różnych części regionu oraz sąsiednich obszarów. Oferta targów obejmuje zakup roślin i sprzętu rolniczego, a także możliwość poznania najnowszych trendów i innowacji w branży rolniczej.

Jubileuszowe targi AGRO-TARG, które Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego urządza już po raz trzydziesty, miały miejsce w Kalsku (poprzedni tydzień to była Gliśno). Tradycyjnie jest to dwudniowa impreza – rozpoczęcie miało miejsce w sobotę, 25 maja, a zakończenie planowane jest na niedzielę o godzinie 17:00.

Wielką popularność targów rolniczych w Kalsku można tłumaczyć kilkoma czynnikami. Z pewnością jest to wydarzenie atrakcyjne dla rolników, hodowców i osób pracujących w sektorze ogrodnictwa, a także dla firm oferujących duże i nowoczesne maszyny rolnicze. Ale to nie wszystko – na targach można także kupić rośliny ozdobne, różnorodne sadzonki kwiatów, krzewów i drzew (w tym egzotycznych), które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród działkowców i osób pragnących urozmaicić swój ogród, taras czy balkon. Swoje produkty oferują tu również szkółki roślin oraz producenci małej architektury ogrodowej.

Warto zauważyć, że targi te są również miejscem do nawiązywania kontaktów i dzielenia się doświadczeniami. Nawet osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z ogrodnictwem i nie ma jeszcze większego doświadczenia w pielęgnacji roślin, znajdzie tu pomoc i wsparcie. Wszyscy chętnie udzielają porad i opisują różne gatunki roślin, wyjaśniają jak należy o nie dbać. Podsumowując, miejsce to ma niepowtarzalną atmosferę!