Policja z Zielonej Góry prowadziła kontrole trzeźwości w Sulechowie i Janach

Podczas rutynowych działań, które miały miejsce w czwartek 14 grudnia, funkcjonariusze Policji z Zielonej Góry kontrolowali trzeźwość kierowców na drogach Sulechowa i Janów. Niestety, w wyniku tych działań, aresztowano dwie osoby, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu.

Przeprowadzanie wzmożonych kontroli ma na celu wykluczenie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu. Akcje te są nieodłącznym elementem strategii poprawy bezpieczeństwa na drogach realizowanej przez funkcjonariuszy na terenie całego województwa. Wśród kierowców przebadanych podczas akcji przeprowadzonej 14 grudnia, dwójka została zatrzymana pod zarzutem jazdy pod wpływem alkoholu.

Z informacji udzielonych przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze wynika, że jeden z kierowców zatrzymanych w Sulechowie miał we krwi prawie pół promila alkoholu. Kobieta jadąca fordem, która została zatrzymana w Janach, miała powyżej 1,5 promila alkoholu we krwi.

Przy okazji policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i nie prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może wpływać na zdolność do prowadzenia pojazdu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. W przypadku, gdy kierowca pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek z tragicznymi skutkami, grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.