Policyjna akcja skierowana na wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców na drogach Sulechowa

Dnia 14 grudnia, w czwartek, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przeprowadzali działania ukierunkowane na sprawdzenie trzeźwości kierujących na terenie dwóch miast: Sulechowa i Janów. W ramach tej kontroli, dwie osoby naruszające prawo zostały zatrzymane.

Celem tych systematycznych działań jest usunięcie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, co ma przynieść poprawę bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Działania te są cyklicznie realizowane na terenie naszego województwa. Tego dnia, tj. czwartego grudnia, mundurowi z Zielonej Góry kontrolowali stopień trzeźwości kierowców poruszających się po drogach Sulechowa i Janów.

Niestety, podczas ostatniej kontroli, stróże prawa zmuszeni byli zatrzymać dwie osoby, które prowadziły pojazdy po spożyciu alkoholu. W Sulechowie jeden z kierowców miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Tymczasem kobieta prowadząca forda, która została zatrzymana na terenie Janów, miała w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – donosi Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze policji chcieliby przypomnieć, że nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu może wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Jeżeli w stanie nietrzeźwości kierujący spowoduje wypadek o tragicznych skutkach, może mu grozić karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.