Pogoda na dziś: Gorący dzień z lekkim zachmurzeniem i przelotnymi opadami

Mamy przed sobą dzień, który z pewnością dostarczy nam sporo ciepła. Niższa temperatura, wynosząca 13 stopni Celsjusza, zostanie odnotowana przy brzasku, około godziny siódmej. Najcieplej będzie o godzinie szesnastej, kiedy termometry wskażą aż 21 stopni. Rozgrzewające promienie słońca sprawią, że rzeczywiste uczucie temperatury będzie wyższe o jeden stopień. Wraz z nadejściem wieczoru zapowiada się ochłodzenie. O godzinie dwudziestej drugiej termometry pokażą 15 stopni.

Pod kątem warunków nieba obserwowane będziemy minimalne zachmurzenie. Niebo będzie więc w większości jasne. Przez noc możemy oczekiwać przelotnych, lekkich opadów deszczu. Łącznie spodziewany jest opad o sumie 1.1 mm, z czego największa jego część, wynosząca 0.6 mm, przypada między północą a godziną pierwszą.

Słaby wiatr z kierunku północno-zachodniego będzie nadawał rytm naszym dniom z prędkością 9 km/h. Średni wskaźnik promieniowania UV, na poziomie 4 w skali do 10, jest kolejnym elementem dzisiejszej prognozy pogody. W związku z tym, zalecamy unikać długotrwałego przebywania na słońcu, szczególnie podczas szczytu nasłonecznienia. Warto również zadbać o odpowiednie ubrania, które zakryją najbardziej narażone partie ciała, a także o okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Nie zapomnijmy również o kremie z filtrem.