Festyn rodzinny w Budachowie: Smaki lokalne, występy artystyczne i wiele więcej

Na Placu Pierogowym w malowniczym Budachowie odbędzie się festyn rodzinny. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 i zakończy o 16:00, dostarczając gościom pięć godzin pełnych atrakcji. W programie przewidziano nie tylko muzykę na żywo, ale również różnego rodzaju gry i zabawy dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję do zabawy przy animacjach, mogą również spróbować swoich sił w malowaniu twarzy czy wykonywaniu brokatowych tatuaży.

Jedną z głównych atrakcji będzie prezentacja kulinarnych umiejętności miejscowych gospodyń. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przygotują dla uczestników festynu lokalne specjały, takie jak schab, pierogi oraz bigos – dania charakterystyczne dla polskiej kuchni.

Dodatkowo, zaplanowano wystawę rękodzielniczą Stefana Wesołowskiego pod tytułem „Dłutem szkicowana”. Odbywać się też będą warsztaty prowadzone w gospodarstwie Anielskie Ogrody. Dla tych zainteresowanych medycyną i służbami mundurowymi przewidziano pokazy medyczne strażackie i wojskowe.

Na festynie nie zabraknie również pokazów artystycznych. Wystąpi Marysia Skowyra i Studium Piosenki Rezonans z Domu Harcerza w Zielonej Górze. Zabrzmią też folkowe dźwięki za sprawą zespołu ludowego „Szli do wsi”. Gościem specjalnym będzie uczestniczka programu The Voice Senior – Danuta Urbańska.