Pierwsze oficjalne mistrzostwa morsów w Sulechowie

Entuzjaści morsowania spotkali się, aby wziąć udział w pierwszych oficjalnych mistrzostwach w tej dziedzinie. Stadion miejski zapełnił się ludźmi gotowymi rywalizować, poddając się oziębieniu w balii pełnej lodowatej wody. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem sędziów i ratowników medycznych, co gwarantowało bezpieczeństwo uczestnikom.

Inicjatorem tego pionierskiego wydarzenia była miejscowa instytucja – Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sulechowianka”. Wydarzenie miało miejsce na stadionie miejskim, a głównym celem było promowanie morsowania jako atrakcyjnej formy aktywności fizycznej oraz zachęcanie do zdrowego trybu życia.

Pod tytułem „Morsy z Sulechowa” rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 11:00, jednak już godzinę wcześniej zawodnicy mogli zacząć swoje przygotowania do zimnego wyzwania. Każdy zawodnik był zobowiązany do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia oraz poddania się badaniu ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi i poziomu alkoholu za pomocą alkomatu. Kolejno skakali do balii wypełnionej zimną wodą, ubrani tylko w strój kąpielowy i czapkę. Zasady były proste, musieli zanurzyć się tak, aby całe ręce były pod powierzchnią zimnej wody.