Odnowiony zabytkowy dworzec w Sulechowie powraca do użytku dzięki unijnym funduszom

Dworzec kolejowy w Sulechowie, który istnieje od 1872 roku, po raz kolejny otwiera swoje drzwi dla podróżnych. Ten historyczny obiekt przeszedł gruntowną modernizację, dzięki której przestrzeń dla pasażerów jest teraz bardziej nowoczesna. Zadanie to sfinansowano za pomocą dotacji unijnej i kosztowało ponad 5,5 mln zł. Firma z Głogowa miała przyjemność przeprowadzać cały proces renowacji.

W słowach Bartłomieja Sarny, przedstawiciela Polskich Kolei Państwowych, zabytkowy budynek został teraz dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. To jest istotne, ponieważ sprawia, że stacja jest teraz bardziej dostępna dla wszystkich podróżnych.

Sarna podkreśla również, że inwestycja była skomplikowana, co wynikało z faktu, że dworzec posiada wiele zabytkowych elementów. Pomimo wyzwań, udało się przeprowadzić prace bez naruszenia tych historycznych elementów.

Nie tylko Sulechów cieszy się odnowionymi stacjami kolejowymi – inwestycje o podobnym charakterze zostały niedawno zakończone również w Nowinach Wielkich i Babimoście. Tymczasem, dworzec w Rzepinie nadal jest modernizowany, a planowane zakończenie prac i otwarcie dla pasażerów ma nastąpić jesienią tego roku.