Emocjonująca batalia na torze: Enea Falubaz Zielona Góra kontra ROW Rybnik o miejsce w Ekstralidze

Szereg wyzwań czeka żużlowców Enei Falubazu Zielona Góra, gdy stawią czoła zawodnikom z ROW-u Rybnik. Decydujące starcie odbędzie się w ramach finału play off I ligi. Na szali będzie miejsce w elitarnym gronie drużyn PGE Ekstraligi, którego zdobycie jest celem na sezon 2024. Jak podkreśla dyrektor sportowy zielonogórskiego klubu, Piotr Protasiewicz, do zwycięstwa prowadzić będzie droga usłana trudnościami: 30 wymagających wyścigów.

Zielonogórski Falubaz pokazał swoją dominację już w półfinale play off, gdzie bezdyskusyjnie pokonał Arged Malesa Ostrów Wlkp. Triumfując w pierwszym meczu na terenie przeciwnika wynikiem 47:42, a następnie rozbijając rywali na własnym torze 55:35. Z drugiej strony, ROW Rybnik musiał stawić czoła zdecydowanie ostrzejszej walce z Polonią Bydgoszcz w drugim półfinale. Chociaż odnieśli zwycięstwo na swoim terenie 49:41, to jednak przegrali na torze bydgoskim 44:46 – mimo to, to właśnie oni awansowali do finału.

Konfrontacja dwóch najlepszych drużyn I ligi rozpocznie się zgodnie z aktualnym harmonogramem 30 września w Rybniku. Rewanż odbędzie się natomiast w Zielonej Górze, w dniu 8 października. Kto zgarnie koronę żużlową dla sezonu 2024? Tego dowiemy się niebawem.