Awaria w Trzebiechowie: Pożar niszczy gospodarstwo, strażacy walczą z żywiołem

W południe 19 czerwca, dokładnie o godzinie 16:00, na terenie jednej z farm w Trzebiechowie doszło do wybuchu pożaru. Dziesięć zespołów strażackich zostało natychmiast skierowanych na miejsce, aby stawić czoła płomieniom i uniemożliwić ich dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Pożar wybuchł w budynku gospodarczym położonym przy ulicy Słonecznej w Trzebiechowie. Liczba drużyn strażackich angażujących się w działania ratownicze sukcesywnie rosła. O godzinie 17:00, dziesięć zastępów strażaków już intensywnie walczyło z żywiołem. Mimo ich usilnych starań, o tej godzinie ogień nie został jeszcze całkowicie opanowany.

Ogień strawił dużą część budynku oraz jego dachu. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że jest to budynek gospodarczy, niezamieszkały. Jednak okazało się, że pełnił on funkcje mieszkalne.

– W budynku tym mieszkało dziesięć osób pochodzących spoza granic Polski. Na szczęście, zanim dotarliśmy na miejsce, wszyscy już zdążyli się ewakuować. Nikomu nic się nie stało – przekazał nam młodszy brygadier Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy lubuskich strażaków.

Z naszych ustaleń wynika, że władze podjęły decyzję o zapewnieniu dachu nad głową dla lokatorów tego budynku.

Na razie nie jest jeszcze znane przyczyny wybuchu pożaru. O godzinie 17:00 sytuacja została opanowana, a ogień stłumiony.