Zmiany na stacji w Sulechowie. Trwa remont linii Czerwieńsk – Zbąszynek

Mamy dobrą wiadomość dla pasażerów, którzy potrzebują czynnych linii kolejowych. Już niedługo zobaczymy w pełni wyremontowany odcinek Czerwieńsk – Zbąszynek. Znaczną część prac udało się już wykonać, choć sama obiekt wymaga nieco doszlifowania. Ukończenie tych prac przewiduje się na koniec tego kwartału.

Jak idą pracę?

Według oficjalnych informacji, na linii Czerwieńsk – Zbąszynek pociągi mają znów funkcjonować jeszcze w obecnym kwartale. To duża ulga dla pasażerów, ponieważ remont trwa już około trzech lat. Na ten moment istnieje komunikacja zastępcza w formie autobusu. Niestety dla wielu osób jest ona utrudnieniem a nie ułatwieniem, ponieważ dojazd do Warszawy lub Poznania staje się problematyczny.

Remontem zajmuje się już drugi wykonawca. Niestety z pierwszym miasto zerwało umowę ze względu na rażący w oczy brak postępów. Na ten moment prace odbywają się na wszystkich frontach. Między innymi w renowacji jest sieć trakcyjna, tory czy chociażby systemy sterowania ruchem kolejowym.

Wiele prac udało się też już zakończyć. Między innymi wymienienie nawierzchni torowej. Gdy popatrzymy na stację teraz, to zobaczymy wielkie zmiany w porównaniu z jej stanem trzy lata temu. Wykonawca umowy spisuje się bardzo dobrze, dzięki czemu niedługo zobaczymy już pełne efekty tych prac. Pasażerowie nie mogą się już doczekać.