Utrzymujący się korek na autostradzie A2 na granicy polsko-niemieckiej

Na autostradzie A2, w pobliżu Świecka, można zaobserwować duży zator podczas wyjazdu z Polski do Niemiec. Jak poinformował PAP dyżurny Centrum Zarządzania Autostradą koncesyjnego odcinka autostrady A2 Świecko-Konin, we wtorek rano utworzyła się tam kolejka o długości około 7-8 km, w której pojazdy poruszają się bardzo wolno.

Informacje przekazane przez dyżurnego Punktu Informacji Drogowej oddziału GDDKiA w Zielonej Górze wskazują, że na pozostałych drogach prowadzących do granicy w tym regionie, ruch odbywa się bez przeszkód i korków.

Zimowy raport GDDKiA pokazał, że we wtorek rano nawierzchnia dróg krajowych na terenie województwa lubuskiego była czarna, mokra lub sucha. Temperatura oscylowała między -7 a -3 stopnie Celsjusza i nie odnotowano żadnych opadów.

W województwie lubuskim problemy z płynnością ruchu wynikają głównie z kontroli granicznych przeprowadzanych po niemieckiej stronie. Najbardziej odczuwalne są one w momencie największego natężenia ruchu, czyli po weekendach. Powoduje to powstawanie korków, przede wszystkim w okolicach Świecka. Zwykle utrzymują się one od niedzielnego wieczoru do środy.