Sulechów wita czwartą rzeźbę miejskiego herosa – Suleszka

Mały rycerz Suleszek, stojący jako symbol odwagi i obrony miasta Sulechowa, jest przedmiotem lokalnej legendy. Kolejną statuetkę tego bohaterskiego postumentu ufundowały miejscowe przedsiębiorstwa, które nieustannie angażują się w promowaniu swojej małej ojczyzny.

W godzinach porannych, kamień położony na rondzie imienia księdza Edwarda Kopra oraz prace prowadzone wokół niego budziły zaciekawienie mieszkańców miasta. Właśnie tu stanął czwarty Suleszek, który pomimo zaledwie sześćdziesięciu centymetrów wysokości, dumnie reprezentuje legendarną postać rycerza Sulecha.

Czwarta figura Suleszka została wykuta w pracowni rzeźbiarskiej Artura Wochniaka, gdzie powstały również poprzednie postacie. To miejsce przesiąknięte jest magicznym połączeniem czarów i autentycznych rycerskich atrybutów.

Sulechów jest dumny ze swoich rzeźb Suleszka, które stały się już charakterystycznym symbolem miasta, podobnym do Bachusików z Zielonej Góry. Mimo niewielkiej wagi – jedynie trzydzieści kilogramów, podstawa dla rycerza jest solidnie skonstruowany, co pokazuje szacunek urzędników miejskich do tej legendarnego herosa.

Odsłonięcie nowej statuetki Suleszka zaplanowano na jutro o godzinie dwunastej. Oficjalne uroczystości z pewnością przyciągną tłumy mieszkańców Sulechowa, ciekawych nowego wcielenia ich ulubionego rycerza.