Przekształcenie zaniedbanej piwnicy w innowacyjną świetlicę przez rodziców uczniów w Sulechowie

Na przestrzeni ostatnich miesięcy rodzice uczących się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulechowie dowiedli, jak zaniedbane, nieutylizowane podziemia mogą zostać zamienione w prężnie działającą, nowoczesną świetlicę szkolną. Na koniec poprzedniego roku zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce, organizując szereg funduszy na przeprowadzenie gruntownych prac remontowych.

Dawne, przestarzałe okładziny ścienne zostały zastąpione jasnymi, radosnymi malowidłami, natomiast klasyczne ławki zastąpiono wygodnymi pufami. Stworzone pomieszczenie jest dedykowane dla uczniów od czwartej do ósmej klasy i zostaje uznane za pionierskie przedsięwzięcie w całym regionie.

Po przeróbce, świetlica otrzymała zupełnie nowe oblicze i wyposażenie, począwszy od kolorowych siedzeń i materacy, przez stół do gry w piłkarzyki umieszczony centralnie, po specjalny sektor przeznaczony do twórczych działań artystycznych i duży wybór gier planszowych.

Przy aranżacji pomieszczenia, rodzice postawili sobie za cel stworzenie miejsca, gdzie każde dziecko będzie czuło się na tyle swobodnie, że będzie mogło nie tylko skupić się na odrabianiu zadań domowych, ale również aktywnie bawić się i odpoczywać.

Dwie jasne, przestronne sale stanowią doskonałe miejsce do spotkań z rówieśnikami. Biorąc pod uwagę liczbę uczniów w szkole, wynoszącą 350, miejsce to z pewnością nie pozostanie puste.

Zaangażowanie rodziców spotkało się z aprobatą i wsparciem gminy Sulechów, która zapewniła stały etat dla opiekuna nowo powstałej świetlicy.

Cały proces modernizacyjny w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie trwał niemalże dwa miesiące. Rodzice uczniów zgromadzili fundusze na realizację remontu i wyposażenia sal w kwocie około 15 tysięcy złotych.