Prośba od lokalnej policji dla mieszkańców Zielonej Góry i Sulechowa do oznaczania rowerów w celu ich zabezpieczenia

Do mieszkańców Zielonej Góry oraz Sulechowa skierowane jest zaproszenie od lokalnej policji z propozycją oznaczenia rowerów. Funkcjonariusze podkreślają, że rowery, które są oznakowane, są mniej atrakcyjne dla potencjalnych złodziei. Doradzają również, jak najlepiej chronić swój jednoślad przed kradzieżą.

Interesująca propozycja obejmuje znakowanie rowerów za pomocą specjalistycznych engrawerów. Zastosowana w nich mikroudarowa technologia umożliwia wykonanie dokładnego i trwałego oznakowania. Każdy, kto skorzysta z tej możliwości, otrzyma na swój rower unikalny numer.

Zgodnie z zapewnieniami policji, wszelkie próby usunięcia wygrawerowanego numeru doprowadzą do zmian w strukturze materiału, co sprawia, że całkowite usunięcie napisu nie pozostawiając żadnych śladów staje się niemożliwe.

Numery z wygrawerowanych rowerów zostaną następnie wprowadzone do specjalnej policyjnej bazy danych. Dzięki temu znakowanie stanowi narzędzie umożliwiające policji efektywne działanie prewencyjne. W trakcie kontroli, funkcjonariusze mają możliwość szybkiego sprawdzenia, czy osoba korzystająca z roweru jest faktycznie jego właścicielem. Dodatkowo, w sytuacji kradzieży i późniejszego odnalezienia roweru, oznakowanie znacznie ułatwi odnalezienie prawowitego właściciela.