Potencjalna konstrukcja wieży 5G w Kruszynie gminy Sulechów nadal budzi kontrowersje

Ciąg dalszy historii związanej z planowaną budową masztu 5G na terenie wsi Kruszyna, położonej w gminie Sulechów, nie jest jeszcze znana. Sprawa ta wciąż jest nierozstrzygnięta.

W grudniu minionego roku doszło do protestów mieszkańców Kruszyny, którzy dowiedzieli się o zamiarze postawienia masztu 5G w ich okolicy. Wówczas to właśnie oni zdecydowali się przekazać swoje obawy na sesji rady miasta, argumentując swoje stanowisko przeciwko tej inwestycji i prosząc o wsparcie od strony lokalnej administracji oraz radnych. Starosta Sulechowa, Wojciech Sołtys, podkreślał wówczas, że ani planowany obszar konstrukcji, ani sam pomysł na realizację tego zadania nie są efektem działalności przedstawicieli gminy.

Po otrzymaniu wniosku od potencjalnego inwestora, burmistrz zdecydował się na wydanie negatywnej decyzji, uniemożliwiając tym samym rozpoczęcie budowy wieży. „Obecnie jesteśmy na następnym etapie, gdzie inwestor złożył odwołanie od naszej decyzji” – podsumowuje Marcin Górzny, zastępca burmistrza Sulechowa.