Dlaczego warto zobaczyć Zamek Książęcy w Sulechowie?

Poza klimatycznymi uliczkami, pięknymi kamienicami i historycznym ratuszem Sulechów ma jeszcze coś do zaoferowania. To Zamek Książęcy, który jest zlokalizowany w centrum miasta. Sprawdź, dlaczego warto tu być.

Historia Zamku Książęcego w Sulechowie

Historia Zamku Książęcego w Sulechowie sięga aż 1304 roku, ponieważ wówczas wzniósł go tutaj książę Konrad III Głogowski. Pierwotny budynek powstał z drewna i dopiero pod koniec XIV wieku wzniesiono wokół niego murowaną warownię. Zamek pełnił ważną funkcję. To tutaj stacjonował chociażby pełnomocnik margrabiów brandenburskich. Niestety w 1633 roku nieruchomość została strawiona pożarem. Postanowiono jednak ją odbudować. Tym razem zamek w całości został wymurowany, a całość ogrodzoną wałem i fosami. Obecny kształt budynku pochodzi z XIX wieku, bo właśnie wtedy postanowiono go przebudować. Z okresu średniowiecznego pozostała tylko wieża oraz część murów skrzydła zachodniego. Jest to więc doskonałe połączenie historii z nowoczesnością, której nie można nie zobaczyć. Obecnie zamek został przystosowany do celów kulturalnych oraz jest udostępniany turystom.

Kilka powodów, dla których warto odwiedzić ten zamek

Zamek Książęcy w Sulechowie to punkt obowiązkowy dla wszystkich, którzy przybywają do tego miasta. Mogą tutaj spędzić czas zarówno dorośli, jak i rodziny z dziećmi. Warto tu być, aby:

  • zobaczyć budowlę, której korzenie sięgają czasów średniowiecznych;
  • spędzić choć chwilę w otoczeniu kultury, podziwiając najstarszy budynek w mieście;
  • odpocząć w pobliskim parku w otoczeniu przyrody;
  • podziwiać majestatyczne mury oraz pozostałości po pierwotnym Zamku Książęcym.